Turizmus Konferencia

 

Regionális turisztikai szakemberek találkoztak az egyetemen

Trendek-Kihívások-Lehetőségek a turizmusban címmel rendeztek konferenciát a Nyíregyházi Egyetemen április 5-én. Az eseményen Baracsi Endre, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés alelnöke mondott köszöntőt ezt követően került sor a szakmai előadásokra.

Dr. Kondra Laura, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökség Nonprofit Kft. vezetője a Turizmusfejlesztés lehetséges támogatásai Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2014-2020 címmel; Deák Attila, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Fejlesztési Ügynökség vezető kutatója Turizmusfejlesztés lehetséges irányai Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2014-2020 címmel; Mogyorós Judit, a Nyírség Turizmusáért Egyesület elnöke A turisztikai szolgáltatók és a TDM-ek összefogásának jelentősége címmel; Katona Ilona, a Magyar Turizmus Zrt. Észak-alföldi és Dél-alföldi Regionális Marketing Igazgatóságok igazgatója Kelet-Magyarország újrapozicionálása az egészségturizmus piacán címmel végül Dr. Magyar Zoltán, a Nyíregyházi Egyetem Gazdálkodástudományi Intézetének docense A hálózati szerveződések jelentősége, lehetőségei a turizmusban címmel tartott előadást.

Az előadások után szakmai konzultációra, workshopra került sor az előadókkal. A workshop moderátora Dr. Szakál Zoltán, a Nyíregyházi Egyetem Gazdálkodástudományi Intézetének docense volt.

Az esemény előadója és egyik szervezője, Dr. Magyar Zoltán elmondta, hogy 2016 március 1-től a Gazdálkodástudományi Intézet gondozásába került a Turizmus-vendéglátás BSc szak. Az Intézet elkötelezett a szak gazdálkodástudományi alapokon nyugvó gyakorlatorientált felépítése mellett. Céljuk olyan szakemberek képzése, akik a megszerzett magas színvonalú, naprakész tudás birtokában képesek lesznek helytállni, megyénk, illetve régiónk turisztikai szektorában. Ez azonban nem képzelhető el a megyénk turizmusának alakulásában meghatározó szerepet játszó piaci szereplők, vállalkozások, turisztikai szervezetek közreműködése nélkül. Így az egyetem Gazdálkodástudományi Intézete stratégiai fontosságúnak tartja az ezen szervezetekkel való kapcsolatokat, hosszú távú tartalmas együttműködéseket, illetve az ezt segítő folyamatos szakmai diskurzust, ezt a célt – a közösen gondolkodást – szolgálta e konferencia is, melyen a megyei turisztikai szakemberei mellett az intézmény hallgatói is részt vettek. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye turisztikai potenciáljának hatékonyabb kihasználása akkor valósítható meg, ha az érintett szervezetek megkeresik és megvalósítják a szinergikus együttműködések, kapcsolódási pontokat – fogalmazta meg a szakember.